ادعای زلنسکی: روسیه از ۴۰۰ پهپاد ایرانی در جنگ استفاده کرد


به گزارش فارس، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین همچنان به ادعاهای ضد ایرانی خود ادامه می دهد. او امروز مدعی شد که روسیه از حدود ۴۰۰ پهپاد ساخت ایران در جنگ اوکراین استفاده کرده است.

زلنسکی در بخشی دیگر از اظهارات خود درباره روابط اوکراین با رژیم صهیونیستی گفت: ما در آغاز همکاری هستیم. این یک روند مثبت در روابط ما با اسرائیل است.”

زلنسکی روز دوشنبه در کنفرانسی که توسط روزنامه صهیونیستی هاآرتص برگزار شد، مدعی شد روسیه حدود ۲۰۰۰ پهپاد به ایران سفارش داده است. وی ادامه داد: در آسمان ما هر شب صدای مشمئز کننده پهپادهای ایرانی به گوش می رسد. بر اساس اطلاعات ما، روسیه حدود ۲۰۰۰ هواپیمای بدون سرنشین شاهد را به ایران سفارش داده است.

جمهوری اسلامی ایران پیش از این ادعای ارسال پهپاد به روسیه را رد کرده بود. ناصر خانانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چند روز پیش گفته بود که «ایران به هیچ یک از طرف های درگیر سلاح صادر نکرده است».

وی حدود دو هفته پیش درباره ادعای مقامات اوکراینی مبنی بر استفاده ارتش روسیه از هواپیماهای بدون سرنشین ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران اخبار منتشر شده مبنی بر تحویل پهپاد به روسیه را برای استفاده در جنگ اوکراین می داند. بی اساس است و آن را تایید نمی کند.”