اختصاص ۴۶ میلیارد دلار اعتبار برای پروژه های عمرانی کشاورزی در قزوین – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا تبسمی با اعلام این خبر گفت: ۴۶ میلیارد دلار اعتبار استانی برای اجرای ۱۱۴ طرح عمرانی کشاورزی در استان قزوین اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه بیشترین اعتبارات برای حوزه آب و خاک تصویب شده است، گفت: ۵۵ پروژه برای تحقق انتقال آب کشاورزی، لوله گذاری، استخر ذخیره آب کشاورزی و احیا و بازسازی قنوات و توسعه پایدار آب و خاک است. در دشت قزوین و انتقال آب به کشورها وجود منابع آب کشاورزی در روستاها تایید شده است.

تبسمی بیان کرد: مابقی طرح ها شامل طرح های افزایش زراعت، باغداری، دامپروری، شیلات، مبارزه با آفات گیاهی، ترویج و توانمندسازی جوامع محلی و ذی نفعان و باغات داربستی است.

این مسئول تاکید کرد: با اعطای این اعتبارات تحولی متناسب در ادارات ایجاد می شود زیرساختی و یک دستگاه اجرایی کشاورزی در استان ایجاد می شود و شاهد بهره وری آب، نهاده ها و ارتقای کمی و کیفی محصولات و کاهش هزینه های تولید در بخش کشاورزی خواهیم بود.

دستیار برنامه کوچک و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین یادآور شد: اثربخشی اعتبارات پروژه ها برای آب و خاک در سطح استان بیش از آنکه بر نتایج عملیاتی و کیفیت اجرای پروژه ها متمرکز باشد، نتیجه اجرای پروژه هاست. در زمان و مکان مناسب