اجرای قطعی آرای محاکم حوزه آب و اراضی/روستاهای موقوفه‌دار باید سنددار شود


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی امروز در نخستین جلسه شورای حفظ حقوق بین‌المال اظهار کرد: برای پیشبرد اهداف و مصوبات جلسه چه در امور اراضی، چه در امور چاه‌ها و چه در کمسیون رفع تداخلات، همراهی و همکاری مسؤولان متولی، امری لازم و ضروری است.
رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: بنیاد مسکن و اداره اوقاف و امور خیریه استان اقدامات لازم و برابر قانون  نسبت به سند دار کردن ۱۲۰ روستا در استان زنجان که موقوفه هستند، انجام دهند.
وی گفت: اجرای قطعی آرای محاکم در حوزه‌های  آب و اراضی بدون تبعیض مورد تاکید است.
صادقی نیارکی تصریح کرد: اقدامات مقابله‌ای برای مسؤولان  یک تکلیف است و باید هزینه‌ها را برای جمهوری اسلامی کم کنیم که راه حل آن، اقدامات پیشگیرانه است.
رئیس کل دادگستری استان زنجان افزود: در تغییر غیر مجاز کاربری اراضی اعمال تبصره ۲ ماده ۱۰ از مسؤولین امر مورد تاکید است بر اساس این قانون، جهاد کشاورزی هنگام مشاهده و گزارش  ساخت و ساز اراضی غیر مجاز بدون دستور و رای دادگاه  اقدام به تخریب کنند.
در این جلسه رفیعی معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان ضمن تقدیر از اقدامات رئیس کل دادگستری استان زنجان در شورای حفظ حقوق بیت‌المال گفت: انشالله همه مسئولان در اجرای مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال عدالت و انصاف را رعایت کنند.
وی با اشاره به فقدان تجهیزات و امکانات در امور اراضی برای انجام وظایف قانونی خود گفت: متاسفانه منابع طبیعی با مشکل تجهیزات روبروست که باید با اقدام اساسی این امر مانع انجام وظایف این اداره نشود.
بهروز عباسی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان نیز در این جلسه گفت: یکی از ۱۶ اولویت ترسیمی از سوی قوه قضاییه، اهتمام به حقوق عامه و حفظ حقوق بیت المال است که این امر از اهمیت بالایی برخوردار است، به ویژه سازمان‌هایی که خود متولی صیانت و حفاظت هستند باید بیشتر از گذشته در انجام تکالیفشان کوشا باشند.
وی افزود: سازمان‌ها و ادارات قبل از اینکه مسائل و مشکلات خود را از طریق محاکم حل کنند باید با اقدامات پیشگیرانه مانع ایجاد پرونده قضایی شوند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان نیز در این جلسه گفت: تا به امروز از ۹۲ هزار و ۶۷۲ روستا تعداد ۷۱ هزار و ۹۱۶ فقره سند مالکیت صادر شده است که استان زنجان از این حیث رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داده است.
 رضا خواجه‌ای افزود: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تعداد ۸ هزار فقره سند مالکیت صادر شده است.
حجت‌الاسلام مختار کرمی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان نیز در این جلسه با اشاره به وظایف اداره اوقاف و امور خیریه که حفظ عین موقوفات، ارتقاء و بهروه‌وری از جمله آنهاست، امادگی خود را برای سند دار کردن موقوفات و همکاری با اداره بنیاد مسکن اعلام کرد.
وی افزود: بیش از ۱۲۰ روستای موقوفه در استان داریم که در راستای حل مسائل و مشکلات و سند دار کردن موقوفات، انتظار همکاری سازمان‌ها را دارد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید