آیت الله نوری همدانی: دشمن با قیام های مختلف سعی در تخریب افکار جوانان دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله حسین نوری همدانی شامگاه چهارشنبه در دیدار مبلغان نخبه حوزه علمیه قم اظهار داشت: تربیت مبلغ وظیفه بسیار مهم و بزرگی است و نباید این کار حساس را دست کم گرفت، ما بسیار داریم. فقهای بزرگ تاریخ اسلام. ، اما خطبه های معروف زیادی وجود ندارد.

وی ادامه داد: فقیه برای رسیدن به مرتبه خطیب باید موقعیت ها و مسائل زیادی را تجربه کند، مهمترین کاری که در این مسیر باید انجام داد لمس مفاهیم عمیق قرآن است. مباحث قرآن بسیار عمیق و پرمحتوا است و امکان ندارد مبلغ کمی از کتاب قرآن اطلاع داشته باشد.

شیعه مرجع تقلید افزود: قدم بعدی که مبلغ باید بردارد این است که معنای کتاب نهج البلاغه را از نظر قرآن بفهمد این کتاب برای ما شیعیان نعمت بزرگی است که باید از همه ظرفیت های آن استفاده کنیم، قاطعانه می گویم. نهج البلاغه از نظر قرآن تنها کتابی است که در سطح بالایی قرار دارد.

وی ادامه داد: رساندن پیام دین به مردم و نشر معارف دینی در جامعه رسالت بسیار سختی است که بر اساس کتب و روایات بر عهده روحانیت و مبلغین گذاشته شده است و کار کمی بر عهده همه نیست و باید آن را بپردازند. توجه به آن

نوری همدانی گفت: یکی از کارهایی که دشمن برای رسیدن به اهدافش انجام می دهد، حق دروغ گویی است، نوعی دشمن به قیام رنگ و درخشش می دهد تا نظرات جوانان ما را هدف قرار دهد.

این مرجع تقلید گفت: اجرا و توسعه قیام یکی از حوادثی است که در آخرالزمان اتفاق می افتد، در روایات آمده است که پیامبر از قیام دشمن آگاه بود و معتقد بود که دشمنان اسلام این کار را انجام می دهند. مسلمانان را با قیام تفرقه بیندازید، آنها برای رسیدن به اهداف شوم خود توطئه درست می کنند، از این رو رسول خدا (ص) در روایات مختلف بارها مسلمانان را آگاه و توصیه کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مبلغان دینی باید در کلام خود متواضع باشند و از کلام و جملات حضرت علی (ع) برای تأثیرگذاری بیشتر جملات خود استفاده کنند و برای پاسخگویی به شبهات دینی در جامعه تلاش کنند.

انتهای پیام/۷۸۰۳۰
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید