آلودگی هوا در برخی شهرهای لرستان – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مهدی پازوکی در گفت و گوی امروز شنبه برو وی به رسانه ها با اشاره به گزارش و پیش بینی اداره کل هواشناسی لرستان طی روزهای گذشته گفت: امروز با ورود سامانه گرد و غبار به جو استان در شهرستان های خرم آباد، چگانی، فلات کوهستانی، سوئیچ اتاقپولداچتر، سلام و سریع شاخص آلودگی نسبت به سایر نقاط استان بیشتر است.

وی به طور مجازی با حضور دستگاه های عضو، از تشکیل کارگروه اضطراری آلودگی هوا خبر داد و افزود: با توجه به اینکه شعاع دید در این شهرها بین پنج تا هفت هزار و شاخص آلودگی دو تا چهار برابر بوده است. بالاتر از حد مجاز ، اما بر اساس دستورالعمل نیاز به حذف نداشت، بنابراین از آنجایی که در محیط ناسالم قرار داریم توصیه به گروه های حساس کافی بود.

مدیر کل مدیریت بحران استان تصریح کرد: منشاء جدیدی از گرد و غبار در کشور در حال شکل گیری است که بر اساس نقشه های ماهواره ای این منبع به سمت شهرهای استان پیش بینی می شود.

پازوکی بیان کرد: امروز پس از آخرین بررسی نقشه های ماهواره ای در صورت بالا رفتن شاخص آلودگی هوا از حد مجاز و کاهش دید، تصمیم به تعطیلی مدارس و ادارات گرفته می شود. گرفتن خواهد بود.