آب به سوء استفاده کنندگان در کوم قطع می شود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حسن بختیاری با اشاره به کمبود آب در استان و لزوم حفظ و حراست از منابع موجود، از استقرار پلیس آب در قم در اواسط تیرماه خبر داد و گفت: وظیفه اصلی پلیس آب باید نسبت به هدر رفت آب در بخش های مختلف هشدار دهد و این هشداری است به مشترکان پرمصرف برای رعایت الگوی مصرف.

وی بیان کرد: نیروهایی که در قالب پلیس آب سازماندهی شده اند روزانه از اماکن بازدید می کنند با پول در خانه و غیر داخلی درند گفت: در بازدیدهای مختلف تاکنون ۷۵ اخطاریه به این مشترکان داده شده است که علاوه بر اخطار برای مشترکان پرمصرف است.

مدیر عامل آب و فاضلاب استان کوم یادآور شد: از این تعداد اخطاریه ۲۵ مورد مربوط به مشترکان خانگی، ۲۰ مورد مربوط به فضای سبز، ۲۳ مورد مربوط به اماکن است. غیر داخلی و ۷ مورد مربوط به بست های خالی است.

وی گفت: قطعی آب به مشترکان سو استفاده کردن بی توجهی به تذکرات در دستور کار است، خاطرنشان کرد: از این هفته اقدامات لازم در خصوص این طرح انجام می شود و اماکن دارای اولویت هستند. غیر داخلی و اداری خواهد بود.

بختیاری با اشاره به کمبود منابع آبی بر صرفه جویی در مصرف آب و جلوگیری از مصرف این مایع حیاتی تاکید کرد و گفت: با همکاری همه مردم و صرفه جویی ۱۰ درصدی که از ابتدای فصل تابستان بر آن تاکید شده است. می توانیم بدون مشکل از تنش آبی که در آن هستیم عبور کنیم.