آبرسانی به ۷۰۰۰ روستا با کمک سپاه / ۵۰ درصد پساب به آب کشاورزی تبدیل می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، اتابک جعفری امشب در ویدئو کنفرانسی با حضور در مراسم معارفه مدیرعامل آبفای استان بوشهر اظهار داشت: دولت سیزدهم جهاد آبرسانی را آغاز کرده که حدود ۱۰ هزار روستا را تحت پوشش قرار می دهد. از این تعداد ۷۱۰۰ روستا با کمک سپاه پاسداران و ۳۰۰۰ روستا با کمک بخش خصوصی تامین آب می شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور افزود: وام اولیه این پروژه ۱۹ هزار میلیارد دلار بوده که پیش بینی می شود به بیش از ۳۰ هزار میلیارد دلار برسد.

وی در خصوص استفاده از پساب نیز گفت: روزانه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب فاضلاب تولید می شود که ۵۰ درصد آن صرف کشاورزی می شود اما متاسفانه ۴۵ درصد این پساب وارد رودخانه می شود و هیچ منفعتی ندارد.

جعفری افزود: باید از استفاده از آب شرب در صنعت و فضای سبز جلوگیری و پساب ها جایگزین شود.

وی به موضوع جبران کمبود آب در تابستان پرداخت و گفت: به طور میانگین مصرف آب در ساعات اوج مصرف ۶ دهم تا هشت دهم بیشتر است. در استان بوشهر برنامه ریزی شده است که تمام شهرها برای تابستان کمبود آب نداشته باشند.

مسعود کاشایی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی آبفای استان بوشهر به مهمترین پروژه های بوشهر اشاره کرد و گفت: خط آبرسانی سیراف جم، خط آب سد تنگ ارم و خط آبرسانی شمال بوشهر در دست اجراست. . ، پس از آن کار فوری انجام می شود.

وی گفت: در بوشهر ۳۵ هزار مترمکعب تولید آب از طریق کارخانه ترازو داریم و تا پایان سال ۴۰ هزار مترمکعب آب به بهره برداری می رسد. پیش بینی می شود این حجم به ۱۶۰ هزار مترمکعب برسد.

در این مراسم از عبدالحمید حمزه پور تجلیل و ابوالحسن عالی به عنوان مدیرعامل جدید آب و فاضلاب استان بوشهر معرفی شد.

انتهای پیام/
این را برای یک صفحه جلد پیشنهاد دهید